راه‌اندازی کسب و کار
صنعت و تولید
تجارت بین‌الملل
بهداشت و سلامت
صنعت گردشگری
فرهنگی و هنری

پنجره واحد مناطق آزاد


دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی؛

منطقه آزاد مهران سال 1401 به بهره برداری می‌رسد


مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد کشور گفت: این منطقه در صورت تامین زیرساخت های لازم و تصویب طرح جامع، در سال 1401 به منظور رونق و توسعه اقتصادی استان و کشور به بهره برداری می رسد.


به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، حمیدرضا مومنی در حاشیه نشست هماهنگی افتتاح مناطق آزاد مهران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما مرکز ایلام ضمن اعلام این خبر افزود: برای تصویب طرح جامع مهران تا پایان امسال، بایستی کاربری زمین ها تعیین تکلیف شوند و همچنین مشخص گردد که هر کاربری چه مزایایی برای منطقه دارد.

وی افزود: علاوه بر تعیین مشاور برای هر سرمایه گذار باید منابع مالی شفاف، مدت زمان اجرای پروژه مشخص و اهلیت سرمایه گذار نیز محرز شود.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد کشور تاکید کرد: رمز موفقیت هر منطقه آزاد این است که براساس هر ماموریت، مشخص شود که برای آن ماموریت چه زیرساخت هایی نیاز است و در اسرع وقت آن زیرساخت ها ایجاد شود.

مومنی، عدم داشتن الگو و فقدان برنامه ریزی هدفمند و مسنجم در هر منطقه آزاد را موجب هدررفت سرمایه و اتلاف زمان ذکر کرد و یادآور شد: برای ایجاد مناطق آزاد باید اراضی آن منطقه در اسرع وقت تعیین تکلیف و تمامی امور با نظارت و اجرای صحیح قوانین مناطق آزاد توسط بخش خصوصی انجام شود.

وی ادامه داد: سیاست دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد به گونه ای است که مناطق آزاد جدید تا زمانیکه طرح جامع نداشته باشند به بهره برداری نخواهند رسید.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد کشور تصریح کرد: در مناطق آزاد جدید ساختار نیروی انسانی باید به چابک ترین صورت و با برون سپاری کامل اداره شود.

مومنی اضافه کرد: از ظرفیت بانک های خصوصی، شرکت های تامین مالی و تامین سرمایه برای تجهیز زیرساخت های مناطق آزاد جدید بهره برداری شده تا زمینه سرمایه پذیری در مناطق آزاد در اسرع وقت مهیا شود


نسخه بتا