راه‌اندازی کسب و کار
صنعت و تولید
تجارت بین‌الملل
بهداشت و سلامت
صنعت گردشگری
فرهنگی و هنری

پنجره واحد مناطق آزاد

ابطال مجوز فعالیت اقتصادی

ابطال مجوز فعالیت اقتصادی

راه‌اندازی کسب‌وکار
مجوز فعالیت اقتصادی
فعال اقتصادی

توضیح خدمت

سازمان منطقه دایر بودن و فعالیت واحد صنعتی و اقتصادی را -به شکل دوره‌ای- مورد بازرسی قرار می‌دهد و درصورتی که واحد صنعتی و اقتصادی بنا به هر علتی فعال نباشد، مشمول جریمه‌ای از طرف سازمان اصناف کشور خواهد شد. درعین‌حال در برخی موارد ممکن است مبلغ عوارض مجوز فعالیت اقتصادی، به شکل ماهیانه دریافت شود و درصورت عدم اعلام تعطیلی آن واحد، این مبلغ همچنان گرفته می‌شود. برای جلوگیری از این مسائل، فعال اقتصادی می‌بایست برای ابطال مجوز فعالیت اقتصادی درخواست دهد.

دستورالعمل دریافت خدمت

برای دریافت تمام خدمات وب‌سایت، می‌بایست ثبت‌نام کرده باشید.

  • برای درخواست این خدمت، روی دکمه «شروع» در بالای صفحه کلیک کنید. در صورتِ نداشتن حساب کاربری، می‌بایست ثبت‌نام کنید و اگر قبلا ثبت‌نام کرده‌اید، وارد حساب‌ کاربری‌تان شوید.
  • برای ابطال مجوز فعالیت اقتصادی کافی‌ست پس از تأیید قوانین، کد شیمای مجوز اقتصادی مربوطه را در فرم انتخاب و پس از ثبت دلیل ابطال، درخواست‌تان را تأیید کنید.

اطلاعات بیشتر

نکته ۱: فعالیت در هر منطقه نیازمند درخواست مجوز فعالیت اقتصادی مخصوص به آن منطقه است. (به عنوان مثال یک فعال اقتصادی برای فعالیت در دو منطقه کیش و قشم نیازمند دو مجوز فعالیت اقتصادی‌ست)


نکته ۲: فعالیتِ هر تعداد واحد اقتصادی توسط یک فعال اقتصادی در یک منطقه نیازمند مجوز فعالیت اقتصادی به تعداد بنگاه‌های اقتصادی‌ست. (به عنوان مثال یک فعال اقتصادی برای داشتن سه واحد اقتصادی در منطقه آزاد انزلی نیازمند سه مجوز فعالیت اقتصادی‌ست)


نکته ۳: اطلاعات ذکرشده در فرم‌های درخواست مجوز فعالیت اقتصادی، برای استعلام به تمام سازمان‌های مربوطه در مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی ارسال می‌شود و درصورت مغایرت با واقعیت، موجب از دست‌دادن خدمت درخواستی می‌شود.


نکته ۴: فعالان اقتصادی‌ای که درخواست مجوز فعالیت اقتصادی پیمانکاری می‌کنند، می‌بایست اطلاعات مجوز فعالیت اقتصادی صاحب کار را نیز وارد کنند.


نکته ۵: درخواست ابطال مجوز فعالیت اقتصادی برای همه طبقه‌بندی‌های مجوز فعالیت اقتصادی صنعتی، مجوز فعالیت اقتصادی پیمانکاری، مجوز فعالیت اقتصادی اصناف و سایر موارد یکسان است.

خدمات مرتبط

مطالب این صفحه چقدر برای شما مفید بود؟
نسخه بتا