راه‌اندازی کسب و کار
صنعت و تولید
تجارت بین‌الملل
بهداشت و سلامت
صنعت گردشگری
فرهنگی و هنری

پنجره واحد مناطق آزاد


در دیدار سعید محمد و سرلشکر صفوی انجام شد؛

بررسی مسائل ژئوپولیتیک مناطق آزاد


در دیدار «سعید محمد» دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری_صنعتی و‌ ویژه اقتصادی با سرلشکر پاسدار «سید یحیی صفوی» دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا مسائل ژئوپلیتیک مناطق آزاد کشور مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.


به گزارش اداره کل روابط عمومی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، در این دیدار که در دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی انجام شد، طرفین در زمینه موقعیت و اهمیت جغرافیایی هر یک از مناطق آزاد هشت‌گانه کشور و بهترین راه استفاده از ظرفیت‌های موجود در این مناطق گفتگو کردند.

در این نشست طرفین ترکیب مقررات حاکم بر مناطق آزاد کشور را با مولفه‌های ژئوپولیتیک این مناطق دارای ظرفیت‌های عظیمی عنوان کردند که می‌تواند علاوه بر تحرک اقتصادی در این مناطق، انرژی لازم برای حرکت قطار اقتصاد، صنعت، اشتغال و  گردشگری کشور را تامین کند.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری _ صنعتی و ویژه اقتصادی در این نشست گفت: مناطق آزاد دارای شرایطی است که کارشناسان اقتصادی از موقعیت آن به عنوان کاتالیزوری برای بهبود شرایط اقتصادی و مسئولان اجرایی هم آن را سکویی برای جهش تولید، میانبری برای دستیابی به سند چشم‌انداز کشور و راهبردی جهت تحقق سیاست‌های ابلاغی رهبر معظم انقلاب در سال‌های اخیر نام برده و مورد ارزیابی قرار می‌دهند.
سعید محمد افزود: متاسفانه ظرفیت‌های این مناطق از ابتدای تشکیل، آنچنان که باید و شاید شناخته نشده و پتانسیل‌های مهم آن به درستی مورد استفاده قرار نگرفته است.
در پایان این نشست، طرفین ضمن برنامه ریزی به منظور ادامه همکاری های فیمابین و بهره مندی از پتانسیل های موجود، ظرفیت های ژئوپولیتیکی مناطق آزاد را بررسی نمودند.


نسخه بتا